W dniu 25 lipca 2015 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach po raz kolejny spotkają się uczestnicy IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi oraz osób żyjących po przeszczepach.
Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „ Krwiodawca świadkiem Dobrej Nowiny” pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza. Istnieje możliwość oddania krwi ( dla krwiodawców upominki).
Gminny Klub HDK w Drwini serdecznie zaprasza honorowych dawców krwi i szpiku kostnego, ich rodziny, przyjaciół i sympatyków do udziału w pielgrzymce.
Zarząd klubu HDK w Drwini przygotowuje wyjazd uczestników w formie zorganizowanej.
Wymarzona pogoda towarzyszyła obchodom Gminnego Dnia Dziecka w niedzielę 31 maja 2015 r. Obchody splotły się z dwoma innymi wydarzeniami, które odbywały się w Strefie Rekreacyjno – Sportowej w Dziewinie. W godzinach przedpołudniowych uczestnicy XIV Małopolskiego Gwieździstego Zlotu Rodzinnego „Rowerem po zdrowie” – rywalizowali w sportowo – rekreacyjnych konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Druga, krótka uroczystość, miała miejsce tuż przed rozpoczęciem obchodów Dnia Dziecka. Wójt Jan Pająk dokonał symbolicznego przekazania strefy w Dziewinie mieszkańcom w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Romana Gołębiowskiego, zastępcy wójta Mateusza Kracika i radnych Rady Gminy w Drwini. Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziło występy „Baśniowej Kapeli”, która skupiła na swoim występie uwagę najmłodszych uczestników. Radosne i pełne przejęcia twarze, oddawały atmosferę bajkowych opowieści aktorów. Wspaniała aktywna zabawa dzieci wraz z wykonawcami spowodowała, że jej uczestnikami stali się również rodzice, dziadkowie i babcie. W czasie spektaklu, artyści nagradzali dzieci i opiekunów upominkami, które niekiedy zmuszały do wysiłku i refleksu. Wśród wielu atrakcji dla maluchów, druhowie z Dziewina przygotowali „strażacki tor przeszkód”, w którym próbowali swoich sił najmłodsi adepci do służby w OSP – za kilka lat? Propozycję konkursów i zabaw dla dzieci przygotował Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi z Drwini, który jednocześnie ufundował nagrody i upominki w zawodach. Piękna pogoda, która towarzyszyła wydarzeniom odbywającym się w Strefie Sportowo – Rekreacyjnej w Dziewinie, skłoniła rodziców, babcie, dziadków i opiekunów do zabawy – do późnych godzin popołudniowych.
W dniu 1 czerwca b.r. policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni spotkali się z dziećmi i młodzieżą w ramach programu „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”
Spotkanie to miało miejsce na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach.
Dzieci klas I – III szkoły podstawowej również miały spotkanie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie tego spotkania uczniowie mieli okazję zaprezentować znajomość przepisów ruchu drogowego i zastosować je w praktyce na Miasteczku Komunikacyjnym. Po spotkaniu z policjantami „drogówki” dzieci wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem Zespołu ds. Nieletnich poświęconym cyberprzemocy, bezpiecznemu wypoczynkowi w związku ze zbliżającymi się wakacjami, a także zagrożeniom na jakie są narażone podczas prac w gospodarstwach domowych. Dzieci klas IV –VI uczestniczyły w spotkaniu z policjantem Zespołu ds. Nieletnich poświęconym cyberprzemocy, bezpiecznemu wypoczynkowi, odpowiedzialności nieletnich i uzależnieniom. Gimnazjaliści również uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z policjantem Zespołu ds. Nieletnich poświęconemu cyberprzemocy, ponadto mogli zapoznać się z wszystkimi aspektami związanymi z odpowiedzialnością prawną.
W kolejnej części pikniku, na świetlicy szkolnej dzieci i młodzież mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, który poświęcony był przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz promocji zdrowia. W spotkaniu tym czynny udział wzięli członkowie Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. Po konkursie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.
Kolejną atrakcją pikniku był konkurs sprawnościowy – „Rowerowy tor przeszkód”, który odbył się na Miasteczku Komunikacyjnym. Ponadto gimnazjaliści będący członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Dziewinie przygotowali pokaz sprzętu pożarniczego, jego zastosowanie oraz zabawiali przedszkolaków i dzieci wykorzystując zbudowany przez strażaków tor przeszkód.
Na boisku ORLIKA przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Sportu przeprowadzono mecz piłki nożnej Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki o Puchar Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka.
Dużym zainteresowaniem cieszył się zaparkowany przed szkołą samochód ciężarowy jednego z rodziców – p. Andrzeja Świgosta.
O godz. 14.00 odczytano odezwę społeczności PaT. W tym czasie uczestnicy pikniku eksponowali transparenty z hasłami OGP. Ponadto w zrywie „Wolnych serc” wzięli udział podinsp. Mariusz Dymura Komendant Powiatowy Policji w Bochni, Jan Pająk Wójt Gminy Drwinia, dyrektorzy i zastępcy ZSP Mikluszowicach oraz GCKiP w Drwini, policjanci, kadra pedagogiczna, wychowawcy, przedszkolaki, dzieci szkół podstawowych i gimnazjaliści.
Na zakończenie Wójt Drwini wraz z komendantem bocheńskich policjantów wręczyli zwycięzcom turnieju piłkarskiego puchary a uczestnicy mogli uwiecznić swoją obecność na pamiątkowym zdjęciu.